Make your own free website on Tripod.com
ÇOCUKLAR İÇİN MASALLAR
 


Çocuklar büyümemiz ve gelişmemiz için gerekli vitamin ve besinler ağırlıklı olarak sebze ve meyvelerde bulunur. Zihinsel faaliyetlerimizin gerektirdiği enerji kaynaklarının en önemli parçalarından birini meyveler oluşturur. Beynin oksijen dışındaki tek enerjisi glikozdur. Glikoz ise meyvelerde hazır olarak bulunur. Diğer şeker türleri ancak yakılmak suretiyle glikoza çevrilebilir.

ŞAŞIRTICI GEZEGENİMİZ.

En Büyük Çöl: En büyük çöl kuzey ve orta Afrika'daki Sahra'dır. Yaklaşık ABD kadar büyüktür.

En Yüksek Tepeler: Yeryüzünde yükseklikleri 7320Metreyi geçen 109 dağ vardır. Bunların 96'sı Asya'daki Himalayalar üzerindedir. İçlerinde en yükseği 8848 Metreyle Everest Tepesidir.

 

Çocuklar bu site sizler için hazırlanmaktadır. Burada Masallar ve fıkralar midi müzik ve animasyonlarla zenginleştirilerek daha eğlenceli hale getirilmiştir.

Ayrıca sizin yapıp bana gönderdiğiniz her türlü resimlerinizi adınızla varsa fotoğrafınız ile beraber resimleriniz köşesinde yayınlıyorum.

Sitenin Tıkla İndir bölümünde sitenin yapımında da kullandığım animasyon ve müzik dosyaları bulunmaktadır.

Oyunlar tabiki en sevdiğimiz bölüm çocuklar burada kısa fakat zevkli oyunlara yer verdim.Tabi siz bu oyunları nasıl oynayacaksınız. Çocuklar bunlar ufak paketler halinde hazırlandı.  yapmanız gereken bu paketlerin üzerine gelip tıklamak. Kısa zamanda bilgisayarınıza gelen bu oyunları WİNZİP yardımıyla açarak oynayabilirsiniz.

Çocuklar internet ortamından WİNZİP yardımıyla sıkıştırılmış bu paketlerin nasıl alınacağı ve bu paketleri nasıl açıp sabit diskinize yerleştireceğinizi gösterir bir YARDIM sayfası hazırladım. Bu "YARDIM" kelimesini tıkladığınız taktirde açılacak sayfayı iyi inceleyin şayet bilgisayarınızda WİNZİP kurulu değil ise WİNZİP in sitesinden veya her ay çıkan bilgisayar dergilerinin ekinde verilen CD lerden kurabilirsiniz. Şimdiden başarılar.Sormak istediğiniz konuları E-MAİL adresime yazarak cevap alabilirsiniz.

Yazınız Guestbook by GuestWorld Okuyunuz

 


 

[FrontPage Save Results Component]

türkiyenin bir numaralı ve türkçe arama motoru. ARABUL daMicrosoft firmasının ana sitesi

Zirve100, en iyi siteler siralamasi

Saneg Arama Motoru

 

.